"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kalorifer Temizliğinin Faydaları

Kalorifer sistemi ile ısı sağlamak her yaşam alanında diğer yakıtlar ile ısı sağlamaktan çok daha kolaydır. Bu nedenden kombi kullanımı ve kalorifer sistemi kullanmak insanlara daha kolay gelmektedir.

Son zamanlarda aktif bir şekilde tüm ülkemizde kullanılmaya başlanılan doğalgaz nedeni ile kombi ve kalorifer kullanıcılarının sayısı bir hayli artmış durumdadır. Kombi kullanımı tüm kullanılan ısı cihazlarından çok daha kolaydır.

Neredeyse bir iki düğme çevirerek tüm yaşam alanlarını iki dakika içinde ısıtmamız mümkündür. Kalorifer petekleri zamanla iç kısımlarına kullanım yoğunluğu nedeni ile kir ve toz biriktirir. Bu kir ve tozların çoğalması ile birlikte kalorifer petekleri istenilen performansı göstererek tüm yaşam alanının ısınmasını sağlayamazlar.

Bu nedenden aralıklı süreçlerde mutlaka kalorifer petek yıkama işlemi yapılması gereklidir. Kalorifer petek yıkama işleminin yapılmasındaki neden kalorifer peteklerinin hem daha iyi çalışmasını sağlamak hem de içine biriken kir ve toz nedeni ile ortama yaymış olduğu kokunun tamamen ortamdan temizlenmesini sağlamak içindir.

Petek Temizliği Ne Zaman Yapılmalı?

Kombiler sağlam ve kalite içerikli olarak beyaz eşya firmaları tarafından üretilmektedir. Uzun süre kullanılabilmeye uygun olarak üretilen bu cihazlar kalorifer peteklerine bağlı olarak kullanılmaktadır. Kalorifer peteklerinin iç kısımlarının toz ve kirden etkilenmesi kombilerin de iyi bir ısı sağlayamamasına neden olmaktadır.

Kalorifer peteklerinin temizliğinin yapılması sonrası kombi çalışma performansı da oldukça fazla artabilir. Kalorifer peteklerinin temizliği ile birlikte yapılan kombi bakımı sayesinde ısının çok sağlanma avantajı ile birlikte yakıt faturalarında da iniş gözlenebilmektedir.

Kalorifer petek yıkama işlemlerinin zamanı tam kış ayları başlamak üzereyken yapılması gereklidir. Bunun nedeni tüm kış ayları boyunca kalorifer petek sistemini ve kombinin bakımını iyi bir şekilde yaptırmak ve kış ayları boyunca arızasız bir şekilde kombi ve kalorifer sistemi kullanmak içindir.

Kalorifer petek temizliği, kombi bakımı, kombi onarımı kombi servisi olarak tarafımızca yapılan işlemlerdendir. Yapmış olduğumuz bütün işlemler sonrasında siz değerli müşterilerimiz için garanti süreci uygulamamız bulunmaktadır. Tüm gün bizden hizmet alabilmek için servisimize telefon numaralarımızdan ve mail adreslerimizden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright 2020 Rize Petek Yıkama - Petek Temizleme. Tüm hakları saklıdır.