"Enter"a basıp içeriğe geçin

Kombinin Su Basıncı Neden Düşer

Günümüzde beyaz eşyalar vazgeçemediğimiz ve sürekli olarak kullanmış olduğumuz dijital ve elektronik cihazlarımızdır. Bu cihazların aralıklı süreçlerde arıza yapması maalesef kaçınılmazdır. Kombiler kış aylarında aktif bir şekilde kullandığımız eğer yıllık bakımlarını tam zamanında yaptırırsak çok da arıza gösteren cihazlar değillerdir.

Kombilerde sıklıkla görülen arızalardan birisi de sürekli olarak bizlere sorulan kombinin su basıncı neden düşer arızası sorusudur. Kombinin su basıncının uzun aralıklar ile düşmesi çok da büyük sorun değildir. Fakat kombinin su basıncı sık sık düşmeye başladı ise bu artık kombide bir arıza olduğunun göstergesi olarak kabul edilebilir. Kombinin basıncının 0.5 bar altına düşmesi sonrasında mutlaka uzman bir servis elemanın kombinin arıza teşhisini yapmasına ihtiyaç vardır.

Müşterilerimiz tarafından bizlere kombinin su basıncı neden düşer sorusu sorulduğunda müşterilerimize ilk olarak kombinin üzerinde bulunan kombi içinde bulunun suyun göstergesinin ne kadar suyu gösterdiği sorusu tarafımızca sorulmaktadır. Eğer kombi içinde su 0.5 değerlerinin altında ise kombi arızalı kabul edilmektedir.

Kombinin su seviyesini azaltan arızası ortadan kaldırıldığında kombinin su seviyesi 1.5 – 2 seviyelerine çıkartılması gereklidir. 1.5 – 2 seviyelerine çıkartılan kombinin su değerleri ile kombi arızasız bir şekilde kullanılır. Kombilerin çalışma mantığında kombilerin içinde bulunan su eşanjörden geçerek kalorifer peteklerinde ısı sağlamaktadır. Bu suyun olmaması halinde kalorifer peteklerinin ve kombinin çalışması mümkün değildir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright 2020 Rize Petek Yıkama - Petek Temizleme. Tüm hakları saklıdır.