"Enter"a basıp içeriğe geçin

Petek Temizliği Neden Gereklidir?

Doğalgaz kullanımı ile birlikte ülkemizde kombi kullanımı artmıştır. Kombi kullanımı tüm kış ayları boyunca yaşam alanlarımızı ısıtmak hem de yıl boyunca sıcak su sağlayabilmek için kullanılmaktadır. Kombiler kalorifer peteklerine bağlı olarak tüm evin ısınmasını sağlar. Kombi bakımı her beyaz eşyada olduğu gibi yılda bir kez mutlaka yapılması gereken bakım işlemlerindendir.

Kombi bakımlarının mecburi olması kombilerin diğer beyaz eşyalara göre kullanımının biraz daha tehlikeli olmasıdır. Bu cihazlar çalışma esnasında su elektrik ve gaz gibi üç elementi birlikte kullanır. Kombi bakımının yapılması sonrasında kombiler arızasız bir şekilde kullanılabildiği gibi, kalorifer peteklerinin de kendi yapısına göre bir bakım çeşidi bulunmaktadır. Bu bakım çeşidi petek yıkama olarak isimlendirilebilir.

Petek yıkama işlemi her yıl düzenli olarak kombi bakım ve onarım firmamız tarafından tüm kalorifer peteği tiplerine uygulanan işlemlerden birisidir. Kalorifer peteklerinin yıkanarak temizlenmesinin gerekliliği, bu ısıtma araçlarının içine zamanla toz ve kir birikmesidir. Toz ve kir biriken kalorifer petekleri zamanla ısı yaymada sorun yaşayabilir yani arızalanabilirler. Her yıl düzenli olarak yapılan kalorifer petek temizliği sonrasında az enerji ile iyi bir ısı sağlanacağı için yakıt faturalarında da iniş gözlenebilmektedir.

Petek Temizliği İle Yakıt Tasarrufu

Kalorifer petekleri kış ayları boyunca ısı sağlayabilmek için çalıştırılır. Kombiye bağlı olarak çalışan kalorifer petekleri petek yıkama işlemi ile temizlendiğinde yakıt tasarrufu yapmak da mümkündür. Kalorifer peteklerinin temizliği iyi bir şekilde yapılabilmesi için mutlaka uzman bir servis elemanından destek alınması gereklidir.

Kalorifer temizliği, kombi bakımı ve kombi tamiri yapan firmamıza her yıl düzenli olarak kombi bakım ve kalorifer temizliği yaptırabilirsiniz. Kombi bakım sonrasında yapılan petek yıkama işlemi kalorifer peteklerinin içinde temizlenen kir ve tozlardan sonra kalorifer peteklerinin çok daha az yakıt ile daha iyi ısı vermesini sağlamaktadır.

Daha iyi ısı veren kalorifer petekleri sayesinde yakıt faturalarında da belirli miktarda bir iniş gözlenmektedir. Kalorifer peteklerinin temizliğinin bir diğer avantajı ise kalorifer petekleri temizlendiğinde ortama yaydıkları kötü koku da ortadan kalkmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright 2020 Rize Petek Yıkama - Petek Temizleme. Tüm hakları saklıdır.