"Enter"a basıp içeriğe geçin

Petek Temizliğinin Faydaları

Kombiler ülkemizde doğalgaz kullanımı ile birlikte aktif olarak kullanılan ısı sağlayan cihazlardır. Beyaz eşyalar arasında en sık kullanılanlardan birisi olan kombiler yıl boyunca sıcak su sağlamak, tüm kış boyunca ise ısı sağlamak için kullanılmaktadır. Kombiler kalorifer petekleri sayesinde tüm yaşam alanlarına ısı sağlarlar, kombi arızalarının kombilerde gelişmesi ciddi yönde ısı sağlayan sistemin arızalanmasına neden olabilir.

Fakat kalorifer peteklerinin arızalanması da yaşam alanlarımıza ısı sağlama işleminin durmasına neden olabilmektedir. Kalorifer peteklerinin ısı sağlama sistemini durdurmaması için mutlaka her yıl düzenli olarak kalorifer peteklerinin temizlenmesi gereklidir. Kalorifer peteklerinin temizliğinin hem yakıt tasarrufu yapmak hem de kalorifer peteklerinin iç kısımlarında birikinti haline gelmiş olan toz ve kirlerin ortama yaydığı kokunun tamamen giderilmesi için gerekli olduğu bilinmelidir.

Kış boyunca kullanılan kalorifer petekleri içine toplanan kir ve tozun ısı ile birlikte yanması sonucunda ortama kötü bir koku yayarlar. Bu koku yaşlı insanlar ve bebekler için oldukça sakıncalı bir kokudur. Sağlığa zararlı olan bu kokunun ortadan kaldırılması için mutlaka petek yıkama işlemi yapmak gereklidir.

Petek Temizliği

Uzun bir süreden beri siz değerli müşterilerimize hizmet veren firmamız, petek yıkama hususunda da 7/24 hizmet vermeye devam etmektedir. Petek temizliğinin mutlaka her yıl yapılması gerektiği bilinmelidir. Kalorifer peteklerinin temizliği yapıldıktan sonra kalorifer peteklerinin iç kısımlarında biriken toz ve kirler temizlenir.

Kalorifer peteklerinin içine birikmiş olan toz ve kirler nedeni ile ortama kötü bir koku yayılmaktadır. Bu kokunun temizlenme işlemi her zaman kalorifer petek temizliği yapılarak sağlanabilir. Her yıl kış aylarının başında veya sonbahar aylarında yapılması gereken kalorifer peteği temizliği işlemleri ile birlikte mutlaka kombi bakımı da yapılması gerekir. Kombi bakımının yapılmasının gerekliliği ise bu cihazların da toz ve kirden etkilenmesidir.

Toz ve kirden etkilenerek arıza yapan kombiler bazı arızalarını tehlike içeren arızalar olarak gösterebilir. Kombi bakımları sonrasında kalorifer peteklerinin çok daha iyi bir şekilde çalıştığı gözlemlenebilir. Kalorifer petek temizliği ve kombi bakımı tarafımızca yapılan işlemler arasındadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Copyright 2020 Rize Petek Yıkama - Petek Temizleme. Tüm hakları saklıdır.